критерії оцінки
ФІГУРА

Підкласи:

Юніори

Юніори – атлети у віці до 23 років. Спортсмени, яким виповнилося 23 роки у день змагань, не мають права брати участь у цьому підкласі.

Початківці

Початківець – це спортсмен, який жодного разу не займав призове місце (ТОП-3) ні в одному з попередніх сезонів.

Ваш статус початківця є дійсним протягом сезону. Спортсмени, які завоювали регіональний чи національний титул або змагалися на міжнародному рівні у відомих підкласах та категоріях (Підлітки, Юніори, Ветерани чи учасник категорії Менс Фізік) серед чоловіків, не можуть вважатися початківцями.

Відкрита категорія - Фігура

Цей підклас може бути розділений згідно зросту спортсменів на 2 категорії на розсуд головного судді змагань.:

3 ростові категорії:

Примітка: Розподіл ростових категорій може змінюватись згідно попередньої реєстрації атлетів на змаганнях.

Ветерани (Майстри)

Спортсмени старше 40 років мають право взяти участь у категорії Майстри
Спортсмени старше 50 років мають право взяти участь у категорії Гранд Майстри
Серед спортсменів старше 60 років може бути обраний кращий спорстмен та вручено окрему винагороду у категорії Майстри Гранд

СУДДІВСТВО

Фігура – жіночий дивізіон , який оцінюється у трьох раундах. Особливість суддівства у цій категорії полягає в тому, що судді оцінюють оптимальне співвідношення між симетрією, тонусом/об’ємом м’язів та сценічною презентацією (включаючи позування та дефіле). Баланс та пропорійність – найбільш вагомі фактори (наприклад, баланс між верхньою та нижньою частинами тіла). Учасниці категорії “Фігура” повинні бути симетричними та збалансованими без надмірного розвитку окремих частин тіла. Атлети також повинні продемонструвати помітний розвиток усіх м’язових груп та якісні кондиції.

Ця категорія підійде для тих, хто має більші м’язові об’єми порівняно із категорією “Бікіні”, і трохи кращі кондиції та менший відсоток жиру. Водночас вимоги до м’язової сепарації та рельєфу не такі суворі, як у категоріях “FitBody” та “Жіночий Бодібілдинг”

Цей дивізіон оцінюється у 3 (трьох) раундах. Основні критерії оцінки:

Симетрія

Критерій, який охоплює загальні пропорції та симетричність будови тіла: спереду, збоку, позаду. Також враховується симетричність будови м’язів та пропорційність.

М’язовий тонус та кондиції

Параметр, в якому судді оцінюють візуальний об’єм м’язів атлета та вимоги до кондицій категорії.

Презентація та образ

Критерій, який складається із вміння атлета продемонструвати свої сильні сторони та сховати слабкі. Цей параметр враховує правильність виконання обов’язкових позицій атлетом, а також виконання дефіле. Також судді оцінюють загальний вигляд атлета і презентацію: вибір купальника, образ, позування, якість гриму, зачіска та інші аспекти, які стосуються формування презентабельного та жіночного вигляду.

Формат та правила проведення змагань

Змагання можуть проходити без розподілу на ранкову та вечірню частини (тобто спортсмени з’являються на сцені лише один раз і оцінюються протягом трьох послідовних раундів – одразу фінальна частина змагань), або із поділом на кваліфікаційну частину і вечірню (фінальну) частину змагань (спортсмени виходять на сцену двічі і оцінюються окремо: вранці та ввечері). Спортсмени повинні дотримуватись правил змагань залежно від попередньо встановленого формату проведення.

Кваліфікаційний раунд (відбірковий)

Передбачає проведення Раундів 1 та 2 (Оцінка таких критеріїв як Симетрія і М’язовий тонус та кондиції), а саме 4 (чотири) послідовних оберти.

Фінальна частина змагань

Під час цієї частини проводиться Раунд 3 – Презентація та Образ (виконання дефіле)

Вимоги до змагального одягу

1. У категорії “Фігура” атлети використовують ПЕРЕХРЕСНИЙ купальник з двох частин (топ і низ). Купальник повинен бути непрозорим.

2.Колір, матеріал, текстура, прикраси на купальнику та його стиль залишаються за вибором учасника (за винятком правил, які вказані у наступних пунктах).
3.Максимально допустима висота підошви взуття – 1 см. Максимально допустима довжина підборів – 12 см.

4.Нижня частина купальника повинна закривати мінімум 1/3 площі сідниць і всю фронтальну область. Купальники-стринги категорично заборонені.

Під час перебування на сцені

Усі спортсмени повинні уважно слухати команди головного судді. Головний суддя змагань буде викликати колаути* атлетів та називати відповідний номер. Кожен колаут буде оцінюватись згідно обов’язкових позицій конкретної категорії суддівською колегією. Номер учасника – ідентифікатор, згідно якого головний суддя буде формувати кожен колаут. Тому важливо, щоб кожен спортсмен запам’ятав свій номер українською та англійською, оскільки на міжнародних змаганнях назви позицій та номери учасників будуть оголошуватись англійською мовою.

Неспортивна поведінка у вигляді ударів та штовхання ліктями, ненормативної лексики та створення додаткової переваги над іншими атлетами (вихід за межі встановленої лінії категорії) буде каратись попередженням. Невиконання вказівок або повторне порушення призведе до втрати балів та потенційної дискваліфікації.

*Колаут – це визначений перелік атлетів, які викликаються для порівнянь та виконання обов’язкових позицій. Зазвичай, колаут містить від 5 до 7 атлетів у лінійці. Спортсмени, які розташовуються у центральній частині відповідного колауту вважаються фаворитами.

Раунди порівняння

Усі бали у Раундах 1 та 2 (Симетрія та М’язовий тонус і кондиції) формують кінцевий результат та набрану суму балів.

Обов’язкові позиції для Раундів 1 та 2:

Раунд 1 – СИМЕТРІЯ

Симетрія охоплює загальний баланс і пропорції тіла. Тут оцінюється естетичність будови тіла, враховуючи презентацію атлета. Спортсмени виконуватимуть 4 (чотири) послідовних чверть оберти праворуч на 90 градусів. Надмірне скручування або напруження може бути виправлене командою головного судді (Наприклад: “Не закривайте талію правою рукою”) з метою більш зручного оцінювання пропорцій спортсмена. Судді будуть оцінювати спортсменів між собою. Атлети категорії “Фігура” повинні бути пропорційними та симетрично збалансованими без окремих домінуючих м’язових груп.

Раунд 2 - М’ЯЗОВИЙ ТОНУС ТА КОНДИЦІЇ

Учасники категорії повинні продемонструвати відповідні м’язові об’єми, а також змагальні кондиції. Надто низький відсоток жиру, венозність та помітна сепарація м’язів (як у категоріях “Бодібілдинг” та “FitBody) будуть призводити до втрати балів.

Обов’язкові позиції для Раундів 1 та 2:

Спершу атлети виконуватимуть 4 (чотири) обов’язкових чверть оберти:

1. Фронтальна позиція:

● Ноги (підбори) розташовуються разом, носки розвернуті трохи в сторони, руки по сторонам від центру тіла на рівні із кистями орієнтовно на рівні поясу
● Стегна розвернуті в сторону суддів (фронтально)
● Найширші м’язи напружені, спина максимально розкрита з метою демонстрації V-подібної фігури
● Пальці ніг також повернуті до суддів, але дозволяється розвернути носки в сторони, якщо атлету таким чином буде легше напружувати чотириголовий м’яз стегна

2. Бокова позиція – з фронтальної позиції атлети виконують чверть обороту направо і демонструють лівий бік тіла

● Верхня частина тіла повернута до суддів (плечовий пояс)
● Стегна розвернуті та дивляться на бічну сторону сцени
● Погляд спрямований на бічну сторону сцени
● Стопи розташовуються разом та дивляться на бічну сторону сцени. Носки також знаходяться разом
● Довге волосся слід відкинути за спину, якщо воно заважає здійснювати оцінку позиції
● Долоні розвернуті в сторону тіла

3. Задня позиція – із бокової позиції атлети виконують чверть оберту направо та демонструють задню частину тіла

● Ноги (підбори) розташовуються разом, носки розвернуті трохи в сторони, руки по сторонам від центру тіла на рівні із кистями орієнтовно на рівні поясу
● Ноги та стопи повинні розташовуватись симетрично та на одному рівні.
● Учасники повинні забрати волосся на бік, якщо воно заважає оцінці позиції
● Долоні розвернуті в сторону тіла
●Найширші м’язи напружені, спина максимально розкрита з метою демонстрації V-подібної фігури

4. Бокова позиція – із задньої позиції атлети виконують чверть обороту направо і демонструють правий бік тіла (аналогічно до бокової позиції зліва – пункт 2)
Переходи між обов’язковими позиціями

Перехід від однієї позиції до іншої є довільним на розсуд атлета. Перехід повинен супроводжуватись артистичністю та плавністю рухів. Проте будь-які надто відверті та відволікаючі рухи не є дозволеними та будуть обмежуватись попередженням головного судді змагань.

Раунд 3 - ДЕФІЛЕ

Дефіле – це можливість учасника краще підкреслити переваги своєї фігури та сценічного образу, акцентувати увагу на своїх сильних сторонах. Тривалість дефіле – 30 секунд, починаючи від початкової позиції (входу) до кінцевої позиції (виходу). Атлети повинен продемонструвати свою впевненість та індивідуальність. Використання позицій із інших категорій (наприклад, подвійний біцепс попереду із категорії “Бодібілдинг”) або гімнастичних рухів чи елементів, є забороненими та можуть стати підставою до втрати балів.

● Дефіле виконується під музичний супровід організаторів
● Дефіле розпочинається із центральної задньої частини сцени із переміщенням до центральної передньої частини. Атлет повинен продемонструвати 4 чверть оберти та завершити дефіле поверненням до початкової позиції на сцені серед учасників. (Рисунок схеми поданий нижче)
● Кожна позиція повинна утримуватись протягом не більш ніж 3 (трьох) секунд

Нагородження атлетів

Нагородження атлетів буде відбуватись після основних порівнянь кожної категорії та визначення фіналістів. Кожен учасник змагань отримає пам’ятні медалі, а переможці категорії (призова трійка) відповідні призи та медалі за перше, друге та третє місця. Абсолютні переможці категорій будуть визначатись після нагородження усіх підкласів та нагороджені одразу після порівнянь.

ВАЖЛИВО! Регламент змагань, послідовність категорій, номінацій та процедура нагородження можуть змінюватись під час проведення самого турніру з метою більш зручної організації та комфорту учасників.