Критерії оцінки
БОДІБІЛДИНГ

Підкласи:

Підлітки

Підлітки – підклас, усі атлети якого молодше 19 років. Учасники, яким у день змагань виповнилося 19 років, не мають права брати участь у підлітковому класі.

Юніори

Юніори – атлети у віці до 23 років. Спортсмени, яким виповнилося 23 роки у день змагань, не мають права брати участь у цьому підкласі.

Дебютанти

Дебютант – це спортсмен, який НІКОЛИ не брав участь у змаганнях у будь -якій федерації, будь -якій категорії чи будь-якому підкласі раніше.

Початківці

Початківець – це спортсмен, який жодного разу не займав призове місце (ТОП-3) ні в одному з попередніх сезонів.

Ваш статус початківця є дійсним протягом сезону. Спортсмени, які завоювали регіональний чи національний титул або змагалися на міжнародному рівні у відомих підкласах та категоріях (Підлітки, Юніори, Ветерани чи учасник категорії Менс Фізік) серед чоловіків, не можуть вважатися початківцями.

Відкрита категорія - Бодібілдинг

Цей підклас може бути розділений згідно зросту спортсменів на 2 або 3 категорії на розсуд головного судді змагань.:

2 ростові категорії:
3 ростові категорії:

Примітка: Розподіл ростових категорій може змінюватись згідно попередньої реєстрації атлетів на змаганнях.

Ветерани (Майстри)
Mister Perfect

СУДДІВСТВО

Дивізіон чоловічого бодібілдингу оцінюється у трьох раундах. Особливість суддівства у цій категорії полягає в тому, що судді оцінюють все тіло.

Основні критерії оцінки:
М’язові об’єми та кондиції

Параметр, в якому судді оцінюють візуальний об’єм м’язів атлета і сепарацію (рельєф).

Презентація та образ

Критерій, який складається із вміння атлета продемонструвати свої сильні сторони та сховати слабкі. Цей параметр враховує правильність виконання обов’язкових позицій атлетом, а також виконання довільної програми під музичний супровід.

Формат та правила проведення змагань

Змагання можуть проходити без розподілу на ранкову та вечірню частини (тобто спортсмени з’являються на сцені лише один раз і оцінюються протягом трьох послідовних раундів – одразу фінальна частина змагань), або із поділом на кваліфікаційну частину і вечірню (фінальну) частину змагань (спортсмени виходять на сцену двічі і оцінюються окремо: вранці та ввечері). Спортсмени повинні дотримуватись правил змагань залежно від попередньо встановленого формату проведення.

Кваліфікаційний раунд (відбірковий)

Передбачає проведення Раундів 1 та 2 (Оцінка таких критеріїв як Симетрія і М’язові об’єми та кондиції), а саме 4 (чотири) послідовних оберти та 8 (вісім) обов’язкових позицій.

Фінальна частина змагань

Під час цієї частини проводиться Раунд 3 – Презентація та Образ (виконання довільних програм під музичний супровід)

Вимоги до змагального одягу категорії “Бодібілдинг”

У Федерації натурального бодібілдингу України надається перевага класичним чорним плавкам, які закривають мінімум 1\2 сідниць.

Під час перебування на сцені

Усі спортсмени повинні уважно слухати команди головного судді. Головний суддя змагань буде викликати колаути* атлетів та називати відповідний номер. Кожен колаут буде оцінюватись згідно обов’язкових позицій конкретної категорії суддівською колегією. Номер учасника – ідентифікатор, згідно якого головний суддя буде формувати кожен колаут. Тому важливо, щоб кожен спортсмен запам’ятав свій номер українською та англійською, оскільки на міжнародних змаганнях назви позицій та номери учасників будуть оголошуватись англійською мовою.

Неспортивна поведінка у вигляді ударів та штовхання ліктями, ненормативної лексики та створення додаткової переваги над іншими атлетами (вихід за межі встановленої лінії категорії) буде каратись попередженням. Невиконання вказівок або повторне порушення призведе до втрати балів та потенційної дискваліфікації.

*Колаут – це визначений перелік атлетів, які викликаються для порівнянь та виконання обов’язкових позицій. Зазвичай, колаут містить від 5 до 7 атлетів у лінійці. Спортсмени, які розташовуються у центральній частині відповідного колауту вважаються фаворитами.

Раунди порівняння

Усі бали у Раундах 1,2 та 3 (Симетрія, М’язові об’єми та кондиції, Презентація та Образ) формують кінцевий результат та набрану суму балів. Номінація “Mister Perfect” оцінюється окремо та не залежить від результатів основних порівнянь.

Раунд 1 – СИМЕТРІЯ

Симетрія охоплює загальний баланс і пропорції тіла. Тут оцінюється естетичність будови тіла, враховуючи презентацію атлета. Спортсмени виконуватимуть 4 (чотири) послідовних чверть оберти праворуч на 90 градусів. Надмірне скручування або напруження може бути виправлене командою головного судді (Наприклад: “Не закривайте талію правою рукою”) з метою більш зручного оцінювання пропорцій спортсмена.

Спершу атлети виконуватимуть 4 (чотири) обов’язкових чверть оберти:

1.Фронтальна вільна позиція – необов’язкова позиція, яка є перехідною між основними позиціями. Вона використовується для того, щоб атлетам було простіше перейти у потрібну позицію, а також мати презентабельний вигляд під час очкування команд головного судді.

Пояснення до позиції: ноги атлета розташовуються разом, носки розвернуті трохи в сторони, руки по сторонам від центру тіла на рівні із кистями орієнтовно на рівні поясу, найширші м’язи напружені. Долоні закриті та пальці зігнуті в кулак (надмірно не стискати)

2. Бокова позиція – з фронтальної позиції атлети виконують чверть обороту направо і демонструють лівий бік тіла

● Верхня частина тіла повернута до суддів (плечовий пояс)
● Стегна розвернуті та дивляться на бічну сторону сцени
● Погляд спрямований на бічну сторону сцени
●Стопи розташовуються разом та дивляться на бічну сторону сцени. Дозволяється розвернути носки в сторони, якщо атлету таким чином буде легше напружувати чотириголовий м’яз стегна
●Долоні закриті та пальці зігнуті в кулак (надмірно не стискати)

3. Задня позиція – із бокової позиції атлети виконують чверть оберту направо та демонструють задню частину тіла

● Ноги розташовуються разом, носки розвернуті трохи в сторони, руки по сторонам від центру тіла на рівні із кистями орієнтовно на рівні поясу
● Ноги та стопи повинні розташовуватись симетрично та на одному рівні.
● Долоні розвернуті в сторону тіла
●Найширші м’язи напружені, спина максимально розкрита з метою демонстрації V-подібної фігури
●Долоні закриті та пальці зігнуті в кулак (надмірно не стискати)

4. Бокова позиція – із задньої позиції атлети виконують чверть обороту направо і демонструють правий бік тіла (аналогічно до бокової позиції зліва – пункт 2)

Раунд 2 - М’ЯЗОВІ ОБ’ЄМИ ТА КОНДИЦІЇ

У цьому раунді оцінюються об’єм м’язової маси атлета та його кондиції. Кондиції спортсмена являють собою низький відсоток жиру всього тіла, сепарацію м’язових волокон, а також помітний та чіткий розподіл між м’язовими групами і головками окремих м’язів (наприклад, чітке виділення латеральної та медіальної частин чотириголового м’язу стегна).

Спортсмени виконуватимуть серію з восьми обов’язкових позицій. Учасники повинні своєчасно виконувати всі обов’язкові позиції згідно команди головного судді. Судді оцінюватимуть усі м’язові групи, а не лише окремі м’язи. Тобто домінування певної м’язової групи не може бути перевагою, оскільки судді оцінюють збалансований розвиток УСІХ м’язових груп. Атлети виконуватимуть лише ті позиції, які називатиме головний суддя змагань.

ОБОВ’ЯЗКОВІ ПОЗИЦІЇ:

згідно наступної послідовності

1.Найширші м’язи попереду

●Ноги разом, носки трохи розвернуті в сторони
●Руки розташовуються на талії. НЕ дозволяється закривати талію руками
●Чотириголовий м’яз стегна напружений.
●Найширші м’язи максимально розкриті

2.Подвійний біцепс попереду

●Ноги розташовуються симетрично або з опорою на одну з ніг
●Дві руки зігнуті в ліктях, демонструючи двоголовий м’яз плеча
● Чотириголовий м’яз стегна напружений
●Живіт втягнутий. Прес напружений або демонстрація вакууму.

3.Грудні збоку (довільна сторона)

●Передня нога (ближча до суддів) на носку та трохи зігнута. Дві ноги знаходяться разом на одному рівні. Задня нога підтискає передню з метою кращої демонстрації двоголового м’язу стегна.
●Передня рука (ближча до суддів) є зігнутою та притиснутою до тіла.
●Задня рука підтискає грудний м’яз та є притиснутою до тіла

4.Тріцепс збоку (довільна сторона. Руки за спиною)

●Два варіанти постановки ніг:
– В першому варіанті передня нога (ближча до суддів) стоїть на носку та трохи зігнута. Дві ноги знаходяться разом на одному рівні.
– В другому варіанті передня нога зігнута в коліні, а стопа повністю стоїть на землі. Задня нога відставлена назад та стоїть на носку.

5.Найширші м’язи позаду

● Одна нога відставлена назад – демонстрація литкового м’язу
●Біцепси стегна та сідниці напружені
●Дві руки розташовуються по бокам на рівні талії, дотикаючись до тіла (кулаками або долонями)
●Спина максимально розкрита
●Не варто надто сильно завалюватись назад

6.Подвійний біцепс позаду

● Одна нога відставлена назад – демонстрація литкового м’язу
●Дві руки зігнуті в ліктях на рівні голови, демонструючи двоголовий м’яз плеча.
●Біцепси стегна та сідниці напружені
●Не варто надто сильно завалюватись назад

7.Прес-стегно

● Дві руки над головою, зігнуті у ліктьових суглобах
●Одна нога може бути виведена вперед та випрямлена (з метою демонстрації чотириголового м’язу)
●Не варто надто сильно скручуватись вперед
8.Найбільш мускулиста позиція (може бути декілька варіантів згідно команди головного судді: руки разом на рівні поясу, руки на стегнах, позиція “Краб” – атлети нахиляються вперед із одночасним виведенням рук та напруженням грудних м’язів, стегон, рук, трапецій).

Раунд 3 - ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТА ОБРАЗ

Усі учасники категорії “Бодібілдинг” виконуватимуть довільну програму під музичний супровід тривалістю 60 секунд. Якщо атлет бажає збільшити тривалість довільної програми, він повинен узгодити це із головним суддею. У разі отримання дозволу, учасник повинен попередити людину, відповідальну за технічний та музичний супровід. Довільна програма атлета не може містити рухи, які несуть сексуальний чи насильницький підтекст, бути надто відвертою з погляду загальноприйнятих норм поведінки. У разі невідповідності правилам змагань, такий виступ буде призупинено.

Примітка: костюми та реквізити дозволені, але не є обов’язковими. Костюм та реквізит учасника повинен бути узгодженим попередньо із організаторами змагань.

Музичний супровід необхідно попередньо надати організаторам змагань. Дозволеною є мелодія лише у форматі MP3 (бажано із бітрейтом 320 кбіт/c). Ми радимо залишити додаткових 10 секунд або більше для мелодії для того, щоб звукач (людина відповідальна за відтворення музики під час змагань) зміг плавно зменшити гучність мелодії. Також під час реєстрації атлет повинен попередити звідки повинен починатись музичний супровід: з-за сцени чи вже безпосередньо, коли атлет буде знаходитись на сцені. Учасники, які не подали музичний супровід до зазначеного терміну, будуть виконувати довільну програму під музику на вибір організаторів змагань. Мелодія НЕ МОЖЕ містити нецензурну лексику, нести відверто сексуальний чи насильницький підтекст або ж будь-якого роду дискримінацію за ознакою раси, статі і т.д.

Номінація MISTER PERFECT

Усі атлети цього раунду будуть відібрані суддівською колегією під час проведення основних змагань запрошені в індивідуальному порядку. Ця номінація оцінюватиметься окремо і не залежить від результатів суддівства головного турніру. Абсолютний переможець номінації отримає спеціальний приз та престижне звання “Mister Perfect”

Судді будуть оцінювати атлетів згідно 5 (п’яти) обов’язкових позицій. Усі позиції повинні відрізнятись від 8 (восьми) обов’язкових позицій. Судді будуть оцінювати вміння атлета позувати, плавність рухів та переходів між позиціями, естетичність тілобудови та образ.

Примітка: кондиції та м’язові об’єми не відіграватимуть ключову роль.

П’ять обов’язкових позицій:

1.Улюблена класична позиція попереду
2.Улюблена класична позиція з лівої сторони
3.Улюблена класична позиція позаду
4.Улюблена класична позиція з правої сторони
5.Улюблена довільна класична позиція (повинна відрізнятись від попередніх)

Кожен учасник номінації “Mister Perfect” буде виконувати власну презентацію (послідовність улюблених класичних позицій із переходами) під музичний супровід організаторів тривалістю 45 секунд.

Фінальна презентація “Posedown”

Після завершення номінації “Mister Perfect” відбудеться так званий Posedown – фінальна частина змагань, під час якої усі атлети на сцені позують та демонструють розвиток власного тіла під музичний супровід організаторів з метою створення яскравої атмосфери шоу.

Нагородження атлетів

Нагородження атлетів буде відбуватись після основних порівнянь кожної категорії та визначення фіналістів. Кожен учасник змагань отримає пам’ятні медалі, а переможці категорії (призова трійка) відповідні призи та медалі за перше, друге та третє місця. Абсолютні переможці категорій будуть визначатись після нагородження усіх підкласів та нагороджені одразу після порівнянь.
Нагородження номінації “Mister Perfect” відбуватиметься одразу після виступу учасників цієї номінації.

ВАЖЛИВО! Регламент змагань, послідовність категорій, номінацій та процедура нагородження можуть змінюватись під час проведення самого турніру з метою більш зручної організації та комфорту учасників.