Критерії оцінки
Менс Фізік

Підкласи:

Підлітки

Підлітки – підклас, усі атлети якого молодше 19 років. Учасники, яким у день змагань виповнилося 19 років, не мають права брати участь у підлітковому класі.

Юніори

Юніори – атлети у віці до 23 років. Спортсмени, яким виповнилося 23 роки у день змагань, не мають права брати участь у цьому підкласі.

Дебютанти

Дебютант – це спортсмен, який НІКОЛИ не брав участь у змаганнях у будь -якій федерації, будь -якій категорії чи будь-якому підкласі раніше.

Початківці

Початківець – це спортсмен, який жодного разу не займав призове місце (ТОП-3) ні в одному з попередніх сезонів.

Ваш статус початківця є дійсним протягом сезону. Спортсмени, які завоювали регіональний чи національний титул або змагалися на міжнародному рівні у відомих підкласах та категоріях (Підлітки, Юніори, Ветерани чи учасник категорії Менс Фізік) серед чоловіків, не можуть вважатися початківцями.

Відкрита категорія - Бодібілдинг

Цей підклас може бути розділений згідно зросту спортсменів на 2 або 3 категорії на розсуд головного судді змагань.:

2 ростові категорії:
3 ростові категорії:

Примітка: Розподіл ростових категорій може змінюватись згідно попередньої реєстрації атлетів на змаганнях.

Ветерани (Майстри)

СУДДІВСТВО

Менс Фізік – чоловіча категорія, в якій судді оцінюють атлетичність будови верхньої частини тіла, V-подібну фігуру, презентабельний зовнішній вигляд (наближений до модельного). Атлети цього дивізіону повинні вирізнятись яскравою презентацією, розвитком абдомінальної зони та дельтоподібних м’язів, мати атлетичний вигляд. Вузька талія/широкі плечі/рельєфний прес –найбільш вагомі критерії цієї категорії.

Цей дивізіон оцінюється у 2 (двох) раундах.

Основні критерії оцінки:
Спортивний вигляд та баланс

Враховує помітний розвиток дельтоподібних м’язів, мускулатури спини, абдомінальної зони, м’язів рук та литкових м’язів гомілки; V-подібність фігури та вузька талія – головні фактори оцінки. Низький відсоток жиру – суттєва перевага. Але надмірна сепарація м’язових груп (рівень категорії “Бодібідинг”), венозність та невідповідність м’язовим об’ємам будуть призводити до втрати балів!

Зовнішній вигляд та дефіле

Параметр, в якому оцінюється загальний вигляд атлета і презентація: вибір змагальних шортів, образ, позування, якість гриму, зачіска та інші аспекти, які стосуються формування презентабельного та атлетичного вигляду.

Формат та правила проведення змагань

Змагання можуть проходити без розподілу на ранкову та вечірню частини (тобто спортсмени з’являються на сцені лише один раз і оцінюються протягом трьох послідовних раундів – одразу фінальна частина змагань), або із поділом на кваліфікаційну частину і вечірню (фінальну) частину змагань (спортсмени виходять на сцену двічі і оцінюються окремо: вранці та ввечері). Спортсмени повинні дотримуватись правил змагань залежно від попередньо встановленого формату проведення.

Вимоги до змагального одягу категорії “Бодібілдинг”

1. У категорії “Менс Фізік” атлети використовують змагальні однотонні шорти без великої кількості візерунків. Колір є довільним. Надписи на шортах та персональні логотипи є забороненими (окрім виробника).
2.Довжина – від стегна до рівня колін (не нижче).
3.Змагальний одяг повинен бути зручним, але не надто малим. Водночас надто вільні шорти не вітаються.
4.Верхня частина шортів повинна бути не нижче, ніж 7 см від рівня пупка.

Під час перебування на сцені

Усі спортсмени повинні уважно слухати команди головного судді. Головний суддя змагань буде викликати колаути* атлетів та називати відповідний номер. Кожен колаут буде оцінюватись згідно обов’язкових позицій конкретної категорії суддівською колегією. Номер учасника – ідентифікатор, згідно якого головний суддя буде формувати кожен колаут. Тому важливо, щоб кожен спортсмен запам’ятав свій номер українською та англійською, оскільки на міжнародних змаганнях назви позицій та номери учасників будуть оголошуватись англійською мовою.
Неспортивна поведінка у вигляді ударів та штовхання ліктями, ненормативної лексики та створення додаткової переваги над іншими атлетами (вихід за межі встановленої лінії категорії) буде каратись попередженням. Невиконання вказівок або повторне порушення призведе до втрати балів та потенційної дискваліфікації.

*Колаут – це визначений перелік атлетів, які викликаються для порівнянь та виконання обов’язкових позицій. Зазвичай, колаут містить від 5 до 7 атлетів у лінійці. Спортсмени, які розташовуються у центральній частині відповідного колауту вважаються фаворитами.

Раунди порівняння

Усі бали у Раундах 1 та 2 (Спортивний вигляд та баланс, Зовнішній вигляд та дефіле) формують кінцевий результат та набрану суму балів.

Раунд 1 – СПОРТИВНИЙ ВИГЛЯД ТА БАЛАНС

Симетрія охоплює загальний баланс і пропорції тіла. Тут оцінюється естетичність будови тіла, враховуючи презентацію атлета. Спортсмени виконуватимуть 4 (чотири) послідовних чверть оберти праворуч на 90 градусів. Надмірне скручування або напруження може бути виправлене командою головного судді (Наприклад: “Не закривайте талію правою рукою”) з метою більш зручного оцінювання пропорцій спортсмена.

Цей раунд буде оцінюватись згідно основних порівнянь та виконання 4 (чотирьох обов’язкових позицій):

1.Фронтальна позиція:

● Учасники повернуті обличчям до суддів. Голова та очі направлені в один бік разом із тілом.
●Одна рука розташовується на стегні, інша рука простягається вздовж тіла та трохи відведена назад з відкритою долонею та естетично вигнутими пальцями, злегка зігнута в ліктьовому суглобі.
● Одна з ніг витягнута вбік із опорою на пальці.
● Одна рука повинна бути на стегні. Інша рука опущена вниз (не відставлена в сторону). Руки не слід піднімати або розводити надто широко, оскільки це заважатиме іншим учасникам.
● Спина повинна бути розкритою
● Коліна розігнуті, живіт втягнутий, голова піднята.

2. Поворот направо (демонструється бокова позиція з лівої сторони)

● Верхня частина тіла розвернута до суддів, ліва рука розташовується на стегні.
● Ліва нога трохи зігнута, права зігнута у колінному суглобі.
● Стопа правої ноги відставлена назад від центра тіла із опорою на пальці.
●Права рука не напружена, зігнута в лікті і відведена трохи назад від центральної лінії тіла, є округленою.

3. Поворот направо (демонструється задня позиція)

● Одна рука повинна бути на стегні (на стороні відставленої ноги). Інша рука опущена вниз (не сильно відставлена в сторону). Руки не слід піднімати або розводити надто широко, оскільки це заважатиме іншим учасникам.
● Стійка повинна бути із опорою на одну сторону. Одна з ніг відставлена вбік.
●Спина розкрита, голова піднята.
● Нижня частина спини зберігає невеликий природний прогин (не надмірний). Верхня частина спини пряма.

4. Поворот направо (демонструється бокова позиція з правої сторони) – аналогічно до лівої сторони

Переходи між обов’язковими позиціями

Перехід від однієї позиції до іншої є довільним на розсуд атлета. Перехід повинен супроводжуватись артистичністю та плавністю рухів. Проте будь-які надто відверті та відволікаючі рухи не є дозволеними та будуть обмежуватись попередженням головного судді змагань.

Раунд 2 - ДЕФІЛЕ

Дефіле – це можливість учасника краще підкреслити переваги своєї фігури та сценічного образу, акцентувати увагу на своїх сильних сторонах. Тривалість дефіле – 30 секунд, починаючи від початкової позиції (входу) до кінцевої позиції (виходу). Атлети повинен продемонструвати свою впевненість та індивідуальність. Використання позицій із інших категорій (наприклад, подвійний біцепс попереду із категорії “Бодібілдинг”) або гімнастичних рухів чи елементів, є забороненими та можуть стати підставою до втрати балів.

Нагородження атлетів

Нагородження атлетів буде відбуватись після основних порівнянь кожної категорії та визначення фіналістів. Кожен учасник змагань отримає пам’ятні медалі, а переможці категорії (призова трійка) відповідні призи та медалі за перше, друге та третє місця. Абсолютні переможці категорій будуть визначатись після нагородження усіх підкласів та нагороджені одразу після порівнянь.

● Дефіле виконується під музичний супровід організаторів
● Дефіле розпочинається із центральної задньої частини сцени із переміщенням до центральної передньої частини. Атлет повинен продемонструвати 4 чверть оберти та завершити дефіле поверненням до початкової позиції на сцені серед учасників. (Рисунок схеми поданий нижче)
● Кожна позиція повинна утримуватись протягом не більш ніж 3 (трьох) секунд

ВАЖЛИВО! Регламент змагань, послідовність категорій, номінацій та процедура нагородження можуть змінюватись під час проведення самого турніру з метою більш зручної організації та комфорту учасників