Критерії оцінки категорії
FITBODY

Підкласи:

Початківці

Початківець – це спортсмен, який жодного разу не займав призове місце (ТОП-3) ні в одному з попередніх сезонів.

Ваш статус початківця є дійсним протягом сезону. Спортсмени, які завоювали регіональний чи національний титул або змагалися на міжнародному рівні у відомих підкласах та категоріях (Ветерани, Бікіні, Фігура, FitBody чи Жіночий бодіблдинг) не можуть вважатися початківцями.

Відкрита категорія - Фігура

Цей підклас може бути розділений згідно зросту спортсменів на 2 категорії на розсуд головного судді змагань.:

3 ростові категорії:

Примітка: Розподіл ростових категорій може змінюватись згідно попередньої реєстрації атлетів на змаганнях.

Ветерани (Майстри)

Спортсмени старше 40 років мають право взяти участь у категорії Майстри
Спортсмени старше 50 років мають право взяти участь у категорії Гранд Майстри
Серед спортсменів старше 60 років може бути обраний кращий спорстмен та вручено окрему винагороду у категорії Майстри Гранд

СУДДІВСТВО

FitBody – жіночий дивізіон , який оцінюється у трьох раундах. Особливість суддівства у цій категорії полягає в тому, що судді оцінюють оптимальне співвідношення між симетрією, об’ємом м’язів та сценічною презентацією (включаючи позування та дефіле). Важливою відмінністю цієї категорії від “Бікіні” та “Фігури” є те, що учасники повинні мати кращі кондиції (нижчий відсоток жиру). Водночас м’язові об’єми є меншими, порівняно із категорією “Жіночий бодібілдинг”. Також у категорії “FitBody” учасниці повинні продемонструвати відповідний рівень сепарації між м’язовими групами – тобто повинен бути помітним візуальний розподіл між м’язами.

Тобто категорія “FitBody” є перехідною між категоріями “Фігура” та “Жіночий бодібілдинг”, оскільки учасниці повинні мати кращі кондиції (порівняно із Фігурою), але водночас не такі м’язові об’єми та сепарацію м’язів, як у жіночому бодібілдингу.

Цей дивізіон оцінюється у 3 (трьох) раундах. Основні критерії оцінки:

Симетрія

Критерій, який охоплює загальні пропорції та симетричність будови тіла: спереду, збоку, позаду. Також враховується симетричність будови м’язів та пропорційність.

М’язові об’єми та кондиції

Параметр, в якому судді оцінюють візуальний об’єм м’язів атлета та вимоги до кондицій категорії.

Презентація та довільна програма

Критерій, який складається із вміння атлета продемонструвати свої сильні сторони та сховати слабкі. Цей параметр враховує правильність виконання обов’язкових позицій атлетом, а також виконання дефіле. Також судді оцінюють загальний вигляд атлета і презентацію: вибір купальника, образ, позування, якість гриму, зачіска та інші аспекти, які стосуються формування презентабельного та жіночного вигляду.

Формат та правила проведення змагань

Змагання можуть проходити без розподілу на ранкову та вечірню частини (тобто спортсмени з’являються на сцені лише один раз і оцінюються протягом трьох послідовних раундів – одразу фінальна частина змагань), або із поділом на кваліфікаційну частину і вечірню (фінальну) частину змагань (спортсмени виходять на сцену двічі і оцінюються окремо: вранці та ввечері). Спортсмени повинні дотримуватись правил змагань залежно від попередньо встановленого формату проведення.

Кваліфікаційний раунд (відбірковий)

Передбачає проведення Раундів 1 та 2 (Оцінка таких критеріїв як Симетрія і М’язові об’єми та кондиції), а саме виконання обов’язкових позицій.

Фінальна частина змагань

Під час цієї частини проводиться Раунд 3 – Презентація та довільна програма.

Вимоги до змагального одягу категорії “Бодібілдинг”

1. У категорії “FitBody” атлети використовують ПЕРЕХРЕСНИЙ купальник з двох частин (топ і низ). Купальник повинен бути непрозорим.

2.Колір, матеріал, текстура, прикраси на купальнику та його стиль залишаються за вибором учасника (за винятком правил, які вказані у наступних пунктах).

3.Максимально допустима висота підошви взуття – 1 см. Максимально допустима довжина підборів – 12 см.

4.Нижня частина купальника повинна закривати мінімум 1/3 площі сідниць і всю фронтальну область. Купальники-стринги категорично заборонені.

Під час перебування на сцені

Усі спортсмени повинні уважно слухати команди головного судді. Головний суддя змагань буде викликати колаути* атлетів та називати відповідний номер. Кожен колаут буде оцінюватись згідно обов’язкових позицій конкретної категорії суддівською колегією. Номер учасника – ідентифікатор, згідно якого головний суддя буде формувати кожен колаут. Тому важливо, щоб кожен спортсмен запам’ятав свій номер українською та англійською, оскільки на міжнародних змаганнях назви позицій та номери учасників будуть оголошуватись англійською мовою.

Неспортивна поведінка у вигляді ударів та штовхання ліктями, ненормативної лексики та створення додаткової переваги над іншими атлетами (вихід за межі встановленої лінії категорії) буде каратись попередженням. Невиконання вказівок або повторне порушення призведе до втрати балів та потенційної дискваліфікації.

*Колаут – це визначений перелік атлетів, які викликаються для порівнянь та виконання обов’язкових позицій. Зазвичай, колаут містить від 5 до 7 атлетів у лінійці. Спортсмени, які розташовуються у центральній частині відповідного колауту вважаються фаворитами.

Раунди порівняння

Усі бали у Раундах 1 та 2 (Симетрія та М’язові об’єми і кондиції) формують кінцевий результат та набрану суму балів.

Обов’язкові позиції для Раундів 1 та 2:

Раунд 1 – СИМЕТРІЯ

Симетрія охоплює загальний баланс і пропорції тіла. Тут оцінюється естетичність будови тіла, враховуючи презентацію атлета. Спортсмени виконуватимуть 4 (чотири) послідовних чверть оберти праворуч на 90 градусів. Надмірне скручування або напруження може бути виправлене командою головного судді (Наприклад: “Не закривайте талію правою рукою”) з метою більш зручного оцінювання пропорцій спортсмена. Судді будуть оцінювати спортсменів між собою. Атлети категорії “FitBody” повинні бути пропорційними та симетрично збалансованими із помітним розподілом м’язових груп.

Раунд 2 - М’ЯЗОВИЙ ТОНУС ТА КОНДИЦІЇ

Учасники категорії повинні продемонструвати відповідні м’язові об’єми, а також змагальні кондиції згідно основних критеріїв оцінки.

Обов’язкові позиції для Раундів 1 та 2:

Спершу атлети виконуватимуть 4 (чотири) обов’язкових чверть оберти

ОБОВ’ЯЗКОВІ ПОЗИЦІЇ:

згідно наступної послідовності

1. Фронтальна позиція:

● Ноги (підбори) розташовуються разом, носки розвернуті трохи в сторони, руки по сторонам від центру тіла на рівні із кистями орієнтовно на рівні поясу
● Стегна розвернуті в сторону суддів (фронтально)
● Найширші м’язи напружені, спина максимально розкрита з метою демонстрації V-подібної фігури
● Пальці ніг також повернуті до суддів, але дозволяється розвернути носки в сторони, якщо атлету таким чином буде легше напружувати чотириголовий м’яз стегна

2. Бокова позиція – з фронтальної позиції атлети виконують чверть обороту направо і демонструють лівий бік тіла

● Верхня частина тіла повернута до суддів (плечовий пояс)
● Стегна розвернуті та дивляться на бічну сторону сцени
● Погляд спрямований на бічну сторону сцени
● Стопи розташовуються разом та дивляться на бічну сторону сцени. Носки також знаходяться разом. ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ виводити одну з ніг трохи. Дальня нога від суддів буде трохи зігнутою в коліні.
● Довге волосся слід відкинути за спину, якщо воно заважає здійснювати оцінку позиції
● Долоні розвернуті в сторону тіла

3. Задня позиція – із бокової позиції атлети виконують чверть оберту направо та демонструють задню частину тіла

● Ноги (підбори) розташовуються разом, носки розвернуті трохи в сторони, руки по сторонам від центру тіла на рівні із кистями орієнтовно на рівні поясу
● Ноги та стопи повинні розташовуватись симетрично та на одному рівні.
● Учасники повинні забрати волосся на бік, якщо воно заважає оцінці позиції
● Долоні розвернуті в сторону тіла
● Найширші м’язи напружені, спина максимально розкрита з метою демонстрації V-подібної фігури
● Довге волосся слід відкинути, якщо воно заважає здійснювати оцінку позиції

4. Бокова позиція – із задньої позиції атлети виконують чверть обороту направо і демонструють правий бік тіла (аналогічно до бокової позиції зліва – пункт 2)

Учасниці категорії “FitBody” також виконують 5 (п’ять) обов’язкових позицій.

1.Подвійний біцепс попереду

●Долоні відкриті та повернуті до тіла
●Обидві руки підняті
● Одна з ніг є зміщеною в сторону.

2.Груди збоку (довільна сторона)

● Рука, яка є ближчою до суддів, зігнута під кутом 90 градусів. Задня рука, перетинаючи тулуб дотикається до передньої руки. Обидві руки повинні бути відкритими.
● Нога, яка є ближчою до суддів, виведена вперед. Задня нога є зігнутою в коліні та відведеною назад. Дозволяється відривати п’ятку від підлоги з метою демонстрації литкового м’язу

3.Тріцепс збоку (довільна сторона)

● Рука, яка є ближчою до суддів є повністю випрямленою. Задня рука є зігнутою та розташовується на стегні (руки НЕ розташовуються позаду спини)
● Нога, яка є ближчою до суддів, виведена вперед. Задня нога є зігнутою в коліні та відведеною назад. Дозволяється відривати п’ятку від підлоги з метою демонстрації литкового м’язу.

4.Подвійний біцепс позаду

●Одна з ніг є зміщеною в сторону та трохи назад. Дозволяється відривати п’ятку задньої ноги для демонстрації литкового м’язу.
●Долоні відкриті та повернуті до тіла
●Обидві руки підняті

5.Фронтальна абдомінальна позиція

● Одна з ніг є повністю випрямленою та зміщена в сторону суддів.
●Обидві руки розташовуються над головою та зігнуті в ліктях. Або ж одна з рук знаходиться за головою, а інша на стегні.

6.Улюблена позиція

Обирається довільно згідно вподобання атлета. Дозволяється виконувати лише ФРОНТАЛЬНІ та БОКОВІ обов’язкові позиції.

Раунд 3 - ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТА ОБРАЗ

Усі учасники категорії “FitBody” виконуватимуть довільну програму під музичний супровід тривалістю 60 секунд. Якщо атлет бажає збільшити тривалість довільної програми, він повинен узгодити це із головним суддею. У разі отримання дозволу, учасник повинен попередити людину, відповідальну за технічний та музичний супровід. Довільна програма атлета не може містити рухи, які несуть сексуальний чи насильницький підтекст, бути надто відвертою з погляду загальноприйнятих норм поведінки. У разі невідповідності правилам змагань, такий виступ буде призупинено.

Примітка: костюми та реквізити дозволені, але не є обов’язковими. Костюм та реквізит учасника повинен бути узгодженим попередньо із організаторами змагань.

Музичний супровід необхідно попередньо надати організаторам змагань. Дозволеною є мелодія лише у форматі MP3 (бажано із бітрейтом 320 кбіт/c). Ми радимо залишити додаткових 10 секунд або більше для мелодії для того, щоб звукач (людина відповідальна за відтворення музики під час змагань) зміг плавно зменшити гучність мелодії. Також під час реєстрації атлет повинен попередити звідки повинен починатись музичний супровід: з-за сцени чи вже безпосередньо, коли атлет буде знаходитись на сцені. Учасники, які не подали музичний супровід до зазначеного терміну, будуть виконувати довільну програму під музику на вибір організаторів змагань. Мелодія НЕ МОЖЕ містити нецензурну лексику, нести відверто сексуальний чи насильницький підтекст або ж будь-якого роду дискримінацію за ознакою раси, статі і т.д.

Нагородження атлетів

Нагородження атлетів буде відбуватись після основних порівнянь кожної категорії та визначення фіналістів. Кожен учасник змагань отримає пам’ятні медалі, а переможці категорії (призова трійка) відповідні призи та медалі за перше, друге та третє місця. Абсолютні переможці категорій будуть визначатись після нагородження усіх підкласів та нагороджені одразу після порівнянь.

ВАЖЛИВО! Регламент змагань, послідовність категорій, номінацій та процедура нагородження можуть змінюватись під час проведення самого турніру з метою більш зручної організації та комфорту учасників.