БІКІНІ
Підкласи:
Дебютант – це спортсмен, який НІКОЛИ не брав участь у змаганнях у будь -якій федерації, будь -якій категорії чи будь-якому підкласі раніше.
Юніори – атлети у віці до 23 років. Спортсмени, яким виповнилося 23 роки у день змагань, не мають права брати участь у цьому підкласі.
Початківець – це спортсмен, який жодного разу не займав призове місце (ТОП-3) ні в одному з попередніх сезонів.
Ваш статус початківця є дійсним протягом сезону. Спортсмени, які завоювали регіональний чи національний титул або змагалися на міжнародному рівні у відомих підкласах та категоріях (Ветерани, Бікіні, Фігура, FitBody чи Жіночий бодіблдинг) не можуть вважатися початківцями.
Спортсмени старше 35 років мають право взяти участь у категорії Леді.
Спортсмени старше 40 років мають право взяти участь у категорії Гранд Леді
Цей підклас може бути розділений згідно зросту спортсменів на 3 категорії на розсуд головного судді змагань:
- до 160 см
- до 160-165 см
- вище 165 см
Примітка: Розподіл ростових категорій може змінюватись згідно попередньої реєстрації атлетів на змаганнях.
СУДДІВСТВО
Бікіні – категорія, яка характеризується не надто вираженим розвитком скелетних м’язів та не такими суворими вимогами до кондицій (відсотку жиру).
Ця категорія підходить для тих учасниць, які виглядають тренованими та спортивними, але водночас без явного візуального розподілу між м’язовими групами, венозності, сепарації м’язових волокон. Надто великі м’язові не відповідають критеріям цієї категорії, оскільки для цього створені категорії “Фігура”, “FitBody” “Жіночий бодібілдинг”
Цей дивізіон оцінюється у 2 (двох) раундах. Основні критерії оцінки:
1.Спортивний вигляд та баланс
Критерій, який враховує гармонійний розвиток дельтоподібних м’язів, спини, абдомінальної зони та ніг; помітний рельєф нижньої частини тіла (зокрема, ніг та сідниць). Надто низький відсоток жиру, очевидна сепарація м’язових груп, венозність та невідповідність м’язовим об’ємам будуть призводити до втрати балів!
2.Зовнішній вигляд та дефіле
Параметр, в якому оцінюється загальний вигляд атлета і презентація: вибір купальника, образ, позування, якість гриму, зачіска та інші аспекти, які стосуються формування презентабельного та жіночного вигляду.
Формат та правила проведення змагань
Змагання можуть проходити без розподілу на ранкову та вечірню частини (тобто спортсмени з’являються на сцені лише один раз і оцінюються протягом трьох послідовних раундів – одразу фінальна частина змагань), або із поділом на кваліфікаційну частину і вечірню (фінальну) частину змагань (спортсмени виходять на сцену двічі і оцінюються окремо: вранці та ввечері). Спортсмени повинні дотримуватись правил змагань залежно від попередньо встановленого формату проведення.
1. У категорії “Бікіні” атлети використовують купальник з двох частин (топ і низ). Купальник повинен бути непрозорим.
2.Колір, матеріал, текстура, прикраси на купальнику та його стиль залишаються за вибором учасника (за винятком правил, які вказані у наступних пунктах).
3.Максимально допустима висота підошви взуття – 1 см. Максимально допустима довжина підборів – 12 см.
4.Нижня частина купальника повинна закривати мінімум 1/3 площі сідниць і всю фронтальну область. Купальники-стринги категорично заборонені.
Під час перебування на сцені
Усі спортсмени повинні уважно слухати команди головного судді. Головний суддя змагань буде викликати колаути* атлетів та називати відповідний номер. Кожен колаут буде оцінюватись згідно обов’язкових позицій конкретної категорії суддівською колегією. Номер учасника – ідентифікатор, згідно якого головний суддя буде формувати кожен колаут. Тому важливо, щоб кожен спортсмен запам’ятав свій номер українською та англійською, оскільки на міжнародних змаганнях назви позицій та номери учасників будуть оголошуватись англійською мовою.
Неспортивна поведінка у вигляді ударів та штовхання ліктями, ненормативної лексики та створення додаткової переваги над іншими атлетами (вихід за межі встановленої лінії категорії) буде каратись попередженням. Невиконання вказівок або повторне порушення призведе до втрати балів та потенційної дискваліфікації.
*Колаут – це визначений перелік атлетів, які викликаються для порівнянь та виконання обов’язкових позицій. Зазвичай, колаут містить від 5 до 7 атлетів у лінійці. Спортсмени, які розташовуються у центральній частині відповідного колауту вважаються фаворитами.
Усі бали у Раундах 1 та 2 (Спортивний вигляд та баланс, Зовнішній вигляд та дефіле) формують кінцевий результат та набрану суму балів.
1.Фронтальна позиція:
● Стегна спрямовані вперед, пальці ніг також повинні бути розташовані і дивитись вперед (невеликий поворот стопи в сторону є прийнятним).
● Допускається легкий поворот тіла, якщо судді зможуть бачити стегна та плечі.
● Одна з ніг може бути витягнутою вбік (із опорою на одну з ніг) (не є обов’язковим параметром).
● Одна рука повинна бути на стегні. Інша рука опущена вниз (не відставлена в сторону). Руки не слід піднімати або розводити надто широко, оскільки це заважатиме іншим учасникам.
● Спина повинна бути розкритою, але не так сильно, як у категорії “Фігура”.
● Коліна розігнуті, живіт втягнутий
2. Поворот направо (демонструється бокова позиція з лівої сторони)
● Права рука знаходиться на правому стегна, а ліва рука опущена вниз і трохи відставлена назад від центральної лінії тіла, з відкритою долонею та естетично вигнутими пальцями.
● Ліве стегно трохи припідняте, а ліва нога (яка ближче до суддів) злегка зігнута в колінному суглобі.
● Ліва стопа може опиратись на носок із припіднятою п’яткою.
● Одна рука покладена на стегно, інша вільно відставлена.
● Довге волосся слід відкинути за плече.
3. Поворот направо (демонструється задня позиція)
● Одна рука повинна бути на стегні. Інша рука опущена вниз (не відставлена в сторону). Руки не слід піднімати або розводити надто широко, оскільки це заважатиме іншим учасникам.
● Стійка може бути рівною або із опорою на одну сторону. Одна з ніг може бути витягнутою вбік.
● Коліна розігнуті, живіт втягнутий, груди подані трохи вперед.
● Нижня частина спини зберігає невеликий природний прогин (не надмірний). Верхня частина спини пряма.
4. Поворот направо (демонструється бокова позиція з правої сторони) – аналогічно до лівої сторони
2. Бокова позиція – з фронтальної позиції атлети виконують чверть обороту направо і демонструють лівий бік тіла
● Верхня частина тіла повернута до суддів (плечовий пояс)
● Стегна розвернуті та дивляться на бічну сторону сцени
● Погляд спрямований на бічну сторону сцени
●Стопи розташовуються разом та дивляться на бічну сторону сцени. Дозволяється розвернути носки в сторони, якщо атлету таким чином буде легше напружувати чотириголовий м’яз стегна
●Долоні закриті та пальці зігнуті в кулак (надмірно не стискати)
Перехід від однієї позиції до іншої є довільним на розсуд атлета. Перехід повинен супроводжуватись артистичністю та плавністю рухів. Проте будь-які надто відверті та відволікаючі рухи не є дозволеними та будуть обмежуватись попередженням головного судді змагань.
Дефіле – це можливість учасника краще підкреслити переваги своєї фігури та сценічного образу, акцентувати увагу на своїх сильних сторонах. Тривалість дефіле – 30 секунд, починаючи від початкової позиції (входу) до кінцевої позиції (виходу). Атлети повинен продемонструвати свою впевненість та індивідуальність. Використання позицій із інших категорій (наприклад, подвійний біцепс попереду із категорії “Бодібілдинг”) або гімнастичних рухів чи елементів, є забороненими та можуть стати підставою до втрати балів.
Нагородження атлетів буде відбуватись після основних порівнянь кожної категорії та визначення фіналістів. Кожен учасник змагань отримає пам’ятні медалі, а переможці категорії (призова трійка) відповідні призи та медалі за перше, друге та третє місця. Абсолютні переможці категорій будуть визначатись після нагородження усіх підкласів та нагороджені одразу після порівнянь.
Нагородження номінації “Mister Perfect” відбуватиметься одразу після виступу учасників цієї номінації.
ВАЖЛИВО! Регламент змагань, послідовність категорій, номінацій та процедура нагородження можуть змінюватись під час проведення самого турніру з метою більш зручної організації та комфорту учасників.